Otoky a záněty

ArtroCentrum 800 111 360
Napište nám info@artrocentrum.cz

VÝHODNÉ BALÍČKY SE SLEVOU

Koupit

Otoky a záněty jako následek traumatu

runners-kneePoranění pohybového aparátu je velice časté u sportovních aktivit. Avšak i prostá pohybová aktivita, jako je chůze, může způsobit bolestivý úraz, podvrtnutí, výron či pohmoždění, které v důsledku omezí běžné každodenní aktivity a může mít za následek pracovní neschopnost a další nepříjemné následky.

Někdy je nutný i operační zásah, jindy stačí konzervativní léčba. Obecně se při poranění pohybového aparátu vyskytuje otok postižené tkáně, modřina, bolest a zánětlivá reakce jako obrana organismu na poškození, často také omezení hybnosti.

Co se děje v místě poranění?

otokyKaždé poranění vyvolá v těle kaskádu obranných dějů jako přirozenou odpověď na poškození tkáně. Z poškozených buněk se uvolňují chemické látky a vzniká zánět. Vše doprovází otok, krevní sraženina (hematom) a bolest. Déletrvající otoky zhoršují prokrvování a transport potřebných živin do tkáně a komplikují celý léčebný proces.

Operační zákroky, které mohou následovat po úrazech pohybového aparátu, vyvolají zánětlivý proces jako přirozenou odpověď narušené tkáně. Obdobně reagují tkáně na invazivní vyšetřovací metody např. artroskopie kloubu.

Podpořte svůj návrat do aktivního života

Pro zmírnění posttraumatických následků a urychlení procesu hojení je vhodné podání preparátů, které svými účinky působí proti bolesti, proti zánětu, působí proti otokům a urychlují vstřebání hematomu.

ikony fyto+enzym FYTOikony fyto+enzym ENZYMPro doplnění enzymů do organismu v případě potřeby se doporučuje užívat enzymatický přípravek. Vhodné je užívání komplexních přípravků, které kombinují enzymy s rostlinnými extrakty, jako např. Profi Fyto+Enzym.

Ulevit unaveným a namáhaným kloubům, páteři a svalům, můžete pomoci také masáží pokožky v dané oblasti. Vhodné jsou masážní krémy např. ProfiChondro Krém či ProfiChondro Chladivý s chladivým efektem osvěžujícího mentholu.

Bulletin

Bulletin ke stažení ZDARMA Pravidelně pro Vás vydáváme populární bulletin

Všechna vydání zde