Artróza se musí rozhýbat

ArtroCentrum 800 111 360
Napište nám info@artrocentrum.cz

VÝHODNÉ BALÍČKY SE SLEVOU

Koupit

Sérii cviků pro pacienty s artrózou připravila fyzioterapeutka Kamila Krpcová

Cvik 1: Položte se na břicho, dolní končetiny mějte natažené, ruce složte pod hlavu. Nyní pokrčte jednu nohu v koleni do pravého úhlu a vytáčejte koleno do strany, kotník položte vnitřní plochou na podložku a suňte nohu směrem k trupu. Je-li rozsah pohybu omezený, pomožte si rukou a dotáhněte koleno co nejvíce. Zde následuje výdrž několik sekund, poté pomalu vracejte dolní končetinu zpět do původní polohy. Totéž proveďte s druhou nohou a několikrát opakujte, vždy střídavě s pravou a levou nohou. Smyslem cviku je protažení přitahovačů stehen, ohýbačů kyčlí, mobilizace křížokyčlobederního skloubení a jeho mechanická masáž v místě skloubení.

4 obrazek 1

 

Cvik 2: Položte se na záda. Obejměte oběma rukama a propletenými prsty koleno, aby lokty byly natažené. Z této základní polohy lehce vytočte koleno do strany tak, aby směřovalo k rameni. Lokty se krčí do stran. Pracují svaly paží, nikoliv svaly ramen. Výdrž v této poloze jen jen krátká. Střídejte levé a pravé koleno a několikrát opakujte.

Cvik 3: Ze stoje spatného vykročte pravou nohou doprava a přeneste na ni váhu. Rozevřete ruce tak, aby pravá byla mírně vpředu a levá mírně vzadu. Pokrčte pravé koleno (pravá špička míří doprava, levá dopředu). Ramena jsou přesně nad boky. Hlava je nejprve otočena doprava, díváte se za pravou rukou, před ukončením cviku se hlava vrací a váš pohled směřuje dopředu. Stejný postup opakujte i na levou stranu. Střídejte levou a pravou stranu a několikrát opakujte.

4 obrazek 24 obrazek 3

Bulletin

Bulletin ke stažení ZDARMA Pravidelně pro Vás vydáváme populární bulletin

Všechna vydání zde