Kolagen

ArtroCentrum 800 111 360
Napište nám info@artrocentrum.cz

VÝHODNÉ BALÍČKY SE SLEVOU

Koupit

Kolagen je bílkovina, která je v lidském těle velmi hojně zastoupena, protože tvoří základní stavební hmotu všech pojivových tkání – kloubních chrupavek, vaziv a kostí. Vazivo tvoří naprostou většinu orgánů.

Kolagen společně s proteoglykany tvoří pevnou a zároveň pružnou hmotu chrupavek. Kolagenní síť dodává chrupavce pevnost, zatímco proteoglykany, stavební kameny chrupavky, které organismus syntetizuje z glukosamin a chondroitin sulfátu, poskytují chrupavce pružnost a zajišťují její mechanické vlastnosti.

Existuje několik typů kolagenu. Nejvíce se v organismu vyskytuje kolagen typu I, který je zastoupen ve šlachách, vazivové chrupavce, meniscích, kostech a kůži. Kolagen typu II se vyskytuje především v kloubních chrupavkách, kterým dodává jejich pevnou strukturu a propůjčuje odolnost.

Kolagen je obsažený v našich doplňcích stravy ProfiChondro OMEGA®, ProfiChondro RUTIN+C®, ProfiChondro KOLAGEN+HA® a ProfiChondro EFEKT®.

750x500chondro_omega_pruhledne_v1  img5637c2360a8d8  ProfiChondro KOLAGEN+HA                            EFEKT_transparent

Bulletin

Bulletin ke stažení ZDARMA Pravidelně pro Vás vydáváme populární bulletin

Všechna vydání zde