CLA – konjugovaná kyselina linolová

ArtroCentrum 800 111 360
Napište nám info@artrocentrum.cz

VÝHODNÉ BALÍČKY SE SLEVOU

Koupit

Kyselina linolová se řadí mezi vyšší nenasycené mastné kyseliny, lidské tělo ji neumí syntetizovat a získává ji z přijímané potravy.

Nejvíce je zastoupena v mléčných výrobcích (např. plnotučném mléce), mase přežvýkavců (hovězím, jehněčím) a rostlinných olejích (slunečnicovém, ze světlice barvířské). Kyselina linolová přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.* Její příjem z přirozených zdrojů může být podstatně omezený zvláště v období redukce hmotnosti (hubnutí). V tomto období není vhodné, na základě výživových doporučení, často zařazovat do jídelníčku plnotučné mléčné výrobky či vybrané druhy masa s vyšším obsahem tuku. Při omezení přívodu tuků v období dietního režimu můžeme podpořit příjem kyseliny linolové podáváním ve formě doplňku stravy, nejlépe v kombinaci s pravidelným aktivním pohybem.

Při nadváze může také docházet k ukládání tukové tkáně nejen v podkoží, ale i v okolí vnitřních orgánů či na stěnách cév. V takovém případě hraje konjugovaná kyselina linolová důležitou roli vzhledem k tomu, že přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.*

* Příznivého účinku se dosáhne při přívodu 10 g kyseliny linolové denně.

Bulletin

Bulletin ke stažení ZDARMA Pravidelně pro Vás vydáváme populární bulletin

Všechna vydání zde