Novinky

ArtroCentrum 800 111 360
Napište nám info@artrocentrum.cz

VÝHODNÉ BALÍČKY SE SLEVOU

Koupit

Nejmodernější generace přípravků určených pacientům s artrózou obsahuje kromě běžných chondroprotektiv i omega-3 mastné kyseliny.

Klinické studie prokázaly, že právě omega-3 mastné kyseliny v kombinaci se „standardní“ účinnou látkou (glukosamin sulfát) mohou ovlivňovat procesy degenerace a zánětu (1).

To potvrzují i výsledky klinické studie, která prokázala, že zatímco glukosamin sulfát zlepšuje metabolismus chrupavky, omega-3 mastná kyselina redukuje degeneraci chrupavky dalším snížením zánětu přítomného při osteoartróze. Pro pacienta to znamená snížení bolesti, ztuhlosti a zlepšení funkce postižených kloubů.

Studie potvrdila, že samotný glukosamin sulfát není v boji proti osteoartróze tak účinný jako v kombinaci s omega-3 mastnou kyselinou.

Kombinovaná léčba glukosamin sulfátu s omega-3 vedla k lepším výsledkům ve všech sledovaných parametrech než samotný glukosamin sulfát.

(1) Gruenwald J. et al.: Effect of glucosamine sulfate with or without omega-3 fatty acids in patients with osteoarthritis (Adv Ther 2009;26(9):858-871


Slovníček pojmů

Glukosamin sulfát – je součástí chrupavky, jako potravinový doplněk se podává u kloubních onemocnění

Omega-3 – označení nenasycených mastných kyselin s dvojnou vazbou u třetího uhlíku. Významným zdrojem omega-3 kyselin jsou mořské ryby, některé oleje (např. lněný) či vlašské ořechy.

Chondroprotektiva – léky používané v léčbě kloubních nemocí, zejména artrózy. Předpokládá se jejich příznivý účinek na chrupavku (obsahují látky v chrupavkách obsažené).

Velký lékařský slovník, 10. vyd. Vokurka, Hugo a kol., 2015

4.5/5 - (2 votes)
Bulletin

Bulletin ke stažení ZDARMA Pravidelně pro Vás vydáváme populární bulletin

Všechna vydání zde