Studie

ArtroCentrum 800 111 360
Napište nám info@artrocentrum.cz

VÝHODNÉ BALÍČKY SE SLEVOU

Koupit

Glukosamin-sulfát a omega-3 mastné kyseliny – klinická studie

7.1.2016 / Kategorie: Studie

Výsledky unikátní studie, která byla realizována v Německu, aby posoudila účinky unikátního složení preparátu určeného pro léčbu artrózy, který v sobě kombinuje látky glukosamin-sulfát a omega-3 mastné kyseliny. Artróza znamená poruchu rovnováhy mezi novotvorbou stavebních kamenů vytvářejících tkáň chrupavky a jejich odbouráváním.

Artróza velkých, kolenních a kyčelních kloubů je chronické onemocnění spojené s bolestí a omezením funkce, které obvykle vede k invaliditě. Kloubní chrupavka musí denně odolávat mohutnému tlakovému zatížení. Pro zdravou chrupavku není tato zátěž problémem, u predisponované chrupavky však způsobuje zdravotní potíže. Artróza je nejčastějším kloubním onemocněním postihující v generaci padesátiletých až 80 procent obyvatelstva. S rozšiřující se nemocí ztrácí kloubní chrupavka svou normální pružnost.

Cílem studie bylo zjištění účinnosti jedinečného složení glukosamin-sulfátu s omega-3 mastnými kyselinami. Studie byla prováděna paralelně ve dvou zdravotnických centrech po dobu 26 týdnů na celkem 177 pacientech se střední až závažnou artrózou kyčelního nebo kolenního kloubu.

Glokusamin-sulfát představuje léčebný standard v terapii artrózy
Klinické studie prokázaly, že glukosamin-sulfát může bránit dalšímu odbourávání chrupavky, zkrácení trvání ranní ztuhlosti, zlepšení pohyblivosti a zmenšení otoku kloubů, vede i ke snížení bolesti a zlepšení funkce kloubů. Jako lék proti artróze by měla být podávána denní dávka 1,5 g glukosamin-sulfátu.

Omega-3 mastné kyseliny mohou ovlivňovat proces degenerace a zánětu kloubů
Omega-3 mastné kyseliny by mohly ovlivňovat procesy degenerace a zánětu, které jsou charakteristické pro artrózu, zároveň mohou ovlivnit/snížit riziko artrózy.

Lepší účinnost kombinace glukosamin-sulfátu s omega-3 při léčbě artrózy

graf-omega

Snížení skóre bolesti o více než 80 procent bylo dosaženo u 52,2 procenta pacientů léčených kombinací glukosamin-sulfátu a omega-3 mastné kyseliny. Zatímco glukosamin-sulfát zlepšuje metabolismus chrupavky, redukuje omega-3 mastná kyselina degeneraci chrupavky dalším snížením zánětu přítomného při artróze. Je evidentní, že kombinace glukosamin-sulfátu a omega-3 mastné kyseliny působí synergicky. Samotný glukosamin-sulfát není v boji proti artróze tak účinný jako v kombinaci s omega-3 mastnou kyselinou. Studie potvrdila terapeuticky a statisticky vyšší účinnost kombinovaného přípravku.*

*) Zdroj: Gruenwald J. et al., 2009: Effect of glucosamine sulfate with or without omega-3 fatty acids in patients with osteoarthritis. Advances in Therapy 26(9): 858–871.)

ProfiChondro OMEGA® komplexním způsobem doplňuje organizmu klíčové látky pro obnovu funkčnosti postiženého pohybového aparátu. Toto je zajištěno formou dvoufázového dávkování, kdy každá dávka, ranní 2 tobolky a večerní 1 tobolka, obsahuje speciální složení látek. Doporučuje se užívat po dobu 6 až 12 měsíců. Přípravek je dobře snášen, proto není potřeba užívání přerušovat.

Obsah ranní dávky (2 tobolky):ProfiChondro OMEGA
1500 mg Glukosamin sulfát 2KCl
8 mg Kolagen typu I.
150 mg Boswellia serrata
24 mg Vitamin C (150 % DRHP*)

Obsah večerní dávky (1 tobolka):
1000 mg Omega 3 (EPA,DHA)
EPA 18 % = 180 mg
DHP 12 % = 120 mg

 *DRPH = denní referenční hodnota příjmu

3.5/5 - (17 votes)
Bulletin

Bulletin ke stažení ZDARMA Pravidelně pro Vás vydáváme populární bulletin

Všechna vydání zde