Novinky

ArtroCentrum 800 111 360
Napište nám info@artrocentrum.cz

VÝHODNÉ BALÍČKY SE SLEVOU

Koupit

Pokud trpíme na kloubní obtíže a máme zároveň nadváhu, doporučují lékaři především snížit nadbytečné kilogramy, protože nadváha je spojena se 4-5x vyšším rizikem rozvoje artrózy kolenního kloubu (Anderson J, Felson DT: Factors associated with osteoarthritis of the knee in the First National Healthand Nutrition Examination).

Pokud má pacient nadváhu dlouhodobě, dochází k poškození kloubní chrupavky, která ztrácí svoji pružnost, pevnost a strukturu což je spojené zejména s bolestí a ztuhlostí kloubů a omezenou hybností. Postiženy jsou zejména kolena, kyčelní klouby, kotníky a páteř.

Redukce hmotnosti je tedy důležitou součástí léčby kloubních obtíží a již malý úbytek váhy má velmi příznivý vliv na projevy artrózy. V první fázi redukce nadváhy či obezity se doporučuje snížit celkovou hmotnost o 10 % s redukcí 2–4 kg za měsíc. Pozitivní výsledky byly zaznamenány v průzkumu spokojenosti s doplňkem stravy ProfiSlim24 (Průzkum spokojenosti s přípravkem ProfiSlim24, Ing. Karlachová, ČR, 2014 133 respondentů). Po 4 měsících užívání tohoto přípravku v kombinaci s režimovými opatřeními a pohybem uživatelé snížili nadváhu v průměru o 8,2 kg a celkem 54 % z nich uvedlo úlevu kolenou a 38 % úlevu kyčelních kloubů.

4.1/5 - (7 votes)
Bulletin

Bulletin ke stažení ZDARMA Pravidelně pro Vás vydáváme populární bulletin

Všechna vydání zde