Rameno

ArtroCentrum 800 111 360
Napište nám info@artrocentrum.cz

VÝHODNÉ BALÍČKY SE SLEVOU

Koupit

Na 3. a 4. prstu pravé ruky mi byl operován „lupavý prst“.Přes veškeré různé rehabilitace a léky (Coxtral, Piascledine) mám prsty stále oteklé a při dovření bolestivé. Přidal se i ukazovák. Také na levé ruce mi již cca měsíc „lupe“ 3. a 4. prst. Bojím se další operace. Je mi 56 let a pracuji v kanceláři. Děkuji za Vaši odpověď.

Nevím, zda operace byla provedena otevřeně nebo perkutánně přes kůži. Nevím, jak dlouho jste po operaci. Současné informace jsou nedostačující. Jinak pokud se jednalo opravdu u lupavý prst, bývá operační řešení a tím odstranění obtíží správnou volbou.

Je mi 47 let a mám arthrosu na prstech na rukou, konkrétně na malíčcích a prostředníčcích. Byla jsem léčena magnety a brala jsem flexové tablety 625 mg. Po léčbě mně bylo řečeno, že se s tím stejně nedá nic dělat. Tak vás prosím o radu,  jaká léčba by byla vhodná. Děkuji

Je zvláštní, že by skutečné projevy primární arttrosy postihovaly jen malé klouby rukou. Pravděpodobně se jedná o symptaomatologické RTG arthrotické změny, ale na nějakém jiném podkladě. Např. chronické přetížení, nebo revmatické či systémové onemocnění. Záleží na tom jaké přesně obtíže máte. Pravděpodobně bych se ale také klonil ke konzervativní terapii, pokud nebude výrazná deformita.

Měl jsem tříštivou frakturu dist.radia s depresí+frakt.proc.styloideus ulny. Po repozici a 2 měsících v sádře je postavení správné, ale zápěstí 4 měsíce po úraze je málo pohyblivé a hlavně v noci dost bolestivé. Bylo mi řečeno, že mám arthrosu III.stupně. Chtěl bych vědět, co to znamená a co udává označení jednotlivými stupni.

Pokud bylo po Vašem úrazu postupováno konzervativní metodou tj. sádrovou fixací, je postfixační ztuhlost normálním projevem, i když u každého je jiný průběh. Pokud je opravdu postavení správné a vy jste před úrazem žádnou artrhrosu neměl, je zcela nesmyslné tvrdit, že za 3 měsíce máte arthrosu III st. Arthrosa má při popisování RTG celkem IV stupně. Jedná se čistě o rentgenologický popis a často se i liší a je zaměřen hlavně na velké klouby, kolena, kyčle a ramena. Při arthrose III. st. je již výrazně snížená štěrbina kloubní, jsou tam osteofyty a dále sklerotické projevy art. ploch a dále mohou být i subchondrální cysty. Jedná se o vážné degenerativní postižení kloubu. Nerovnosti po úraze jsou samozřejmě predikce pro vznik osteoarthrosy, ale je to proces v čase. Navíc u traumat často spíše vidíme i rozvoj Sudeck- sy. ( Algoneurodystrofický syndrom), což by mohl být i váš problém. Projev: otoky, bolest, tuhost, lividní (zbarvení do fialova) a na RTG jasné prořídnutí kosti. Léčba je standardní kombinace léčivých preparátů a šetrná rehabilitace.

Dobrý den, mám 5 týdnů po operaci – resekci zevní části klíčku dle Stewarta pro arthrozu III. stupně. Oba Kirschn. dráty mi po 3 týdnech vycestovaly, takže mi je vyndali a na 14 dní jsem měla ortézu – nesměla jsem vůbec rukou hnout. Chtěla bych se zeptat, jak můžu rozcvičovat, abych si neublížila a jak dlouhá bývá celková rekonvalescence. Děkuji za odpověď.

Po vyjmutí kovů je nutno zhodnotit, zda je vazivové spojení pevné – většinou klinicky vyšetřením a kontrolním RTG. Pokud je vše v normě pak pasivní pohyb 2 týdny a poté aktivní pohyb s omezením plné elevace nad horizontálu a přidávat postupně lehkou zátěž. Pokud bude vše bez obtíží pak od 3. měsíce přidat plný pohyb a od 6. měsíce úplně plnou zátěž. Samozřejmě se jedná o obecné schéma tak, jak bych postupoval já a názor operatéra, který Vás samozřejmě lépe zná může být částečně odlišný. Základem operace je dekomprese a uvolnění subakromiálního prostoru nebo řešení bolestivého A-C skloubení.

Dobrý den. Před 6 týdny jsem upadla a mimo zlomeninu kotníku jsem spadla i na pravé rameno. Byla jsem na rtg a lékař mi sdělil, že jde pouze o těžkou artrozu /je mi 62let / poslední 3 týdny mám velké bolesti hlavně v noci. Vyzkoušela jsem již mazání, tablety, náplasti a bolest neustupuje. Prosím o radu. Děkuji

Pravděpodobně se jedná o vznik tzv. Impingmentsy po zhmoždění ramena. Typické jsou bolesti pří zvednutí paže nad 70 st a pravděpodobně po 6 týdnech od úrazu bych volil obstřik s kortikoidem a následně rehabilitaci, pokud je opravdu vyloučeno trauma. Samozřejmě by se mohlo jednat i o prasknutí, či částečné porušení rot. manžety, ale to vyšetří Váš ortoped. Někdy to bývá velmi úporné a pokud jsou na rameni arthrotické změny jak popisuje, může dojít nárazem k dekompenzaci klidového stavu arthrosy.

Prosím o odpověď. Je to 4 roky, co jsem měla zánět v pravém ramením kloubu. Následovaly obstřiky atd. Od té doby už ruka není co dříve. Provází mě občasné bolesti v práci i doma při běžných pracech. Co s tím? Děkuji.

Pravděpodobně se nejednalo o vlastní zánět, neboť pak by obstřiky byly kontraindikovány, ale o tzv Impingmentsy ramena. Bolesti hlavně při zvedání paže v rozmezí mezi 70-120 st, plné vzpažení již nebolí. Jedná se o dlouhodobé a úporné obtíže. Obstřiky se dají opakovat cca za 6 týdnů max. 3x a poté je lepší pauza. Po takové sérii je vhodná i rehabilitace, magnetoterapie a třeba DD proudy . Jinak rozhodně je nutný bezzátěžový pohyb a nebál bych se ani zopakovat sérii obstřiků. Provedl bych i SONO ramena a pokud budou obtíže výrazné doporučil bych nový RTG a event. i ASK operační řešení. Je nutné ale zvážit, jaké opravdu obtíže máte, aby výsledek po operaci nebyl ještě horší. Chondroprotektiva je samozřejmě možno užívat v rámci komplexní péče.
Bulletin

Bulletin ke stažení ZDARMA Pravidelně pro Vás vydáváme populární bulletin

Všechna vydání zde