Novinky

ArtroCentrum 800 111 360
Napište nám info@artrocentrum.cz

VÝHODNÉ BALÍČKY SE SLEVOU

Koupit

Na podporu imunity se v současné době doporučuje užívat mimo jiné omega-3 mastné kyseliny. Zajímavou studii zveřejnil na toto téma Státní zdravotní ústav (http://www.szu.cz/tema/bezpecnost-potravin/pripravte-sve-telo-na-mozne-onemocneni-koronaviry-covid-19), ze které vyplývá, že v rámci primární prevence lze snížit rizikové faktory onemocnění působením na imunitní reakci organismu.


Mimo jiné jsou velmi žádoucí omega-3 mastné kyseliny, protože prostřednictvím tzv. cytokinů mohou snižovat zánětlivé procesy v těle. Dále se ve studii uvádí, že budeme-li v dobré kondici, pravděpodobnost mírnějšího průběhu a uzdravení lze očekávat vyšší s tím, že nejde o specifický antivirový efekt, ale o obecnou podporu imunitních funkci těla. „Optimální stav výživy je pro správnou funkci imunitního systému důležitým faktorem ochrany proti virovým infekcím“ (Calder, et al., 12.3.2020, preprint).

V rámci omezení zánětů v těle je velmi důležitá také pravidelná pohybová aktivita, při které se žádoucím způsobem ovlivňuje imunitní systém, odbourává stres a snižuje hladina cukru v krvi. Abychom tuto činnost mohli dlouhodobě vyvíjet, doporučuje se užívat kloubní výživu na podporu kolenních a kyčelních kloubů na podporu namáhané chrupavky. V ČR je na trhu unikátní přípravek, který jako jediný obsahuje zároveň kloubní výživu, Omega-3 mastné kyseliny a Vitamin C na podporu imunity. Více informací na http://www.artrocentrum.cz/. Posilovat imunitu můžeme rovněž otužováním, dostatkem ovoce a zeleniny, omezením cukru a dostatečným příjmem tekutin, které zavlažují sliznice a znesnadňují usazení virů a bakterií v dýchacích cestách.

5/5 - (3 votes)
Bulletin

Bulletin ke stažení ZDARMA Pravidelně pro Vás vydáváme populární bulletin

Všechna vydání zde