Novinky

ArtroCentrum 800 111 360
Napište nám info@artrocentrum.cz

VÝHODNÉ BALÍČKY SE SLEVOU

Koupit

Sérii cviků určených pro pacienty s artrózou připravila fyzioterapeutka Kamila Krpcová.

1/ Položte se na břicho, dolní končetiny natažené, horní končetiny složeny pod hlavou. Nyní pokrčte jednu nohu v koleni do pravého úhlu a vytáčejte koleno do strany, kotník položte vnitřní plochou na podložku, suňte směrem k trupu, nelze-li to dál, pomozte si rukou a koleno dotáhněte co nevíce. Zde následuje výdrž několik sekund a vracejte dolní končetinu do polohy původní, tj. přinožte ji. Totéž proveďte druhou dolní končetinou a cvičte dál stále střídavě pravá a levá. Smyslem cviku je protažení přitahovačů stehen, ohýbačů kyčlí, mobilizace křížokyčlobederního skloubení a jeho mechanická masáž v místě skloubení.

2/ Položte se na záda. Obejměte oběma rukama a propletenými prsty koleno, aby lokty byly natažené. Z této základní polohy lehce vytočte koleno, tak aby směřovalo k rameni. Lokty se krčí do stran. Pracují svaly paží, nikoliv svaly ramen. Výdrž v této poloze je jen krátká.
3/ Ze stoje spatného vykročte pravou nohou doprava a přeneste na ni váhu. Rozevřete ruce tak, aby pravá byla mírně v předu a levá mírně vzadu. Pokrčte pravé koleno (pravá špička míří doprava, levá dopředu). Ramena jsou přesně nad boky. Hlava je nejprve otočena doprava, díváte se za pravou rukou, před ukončením cviku se hlava vrací a váš pohled směřuje dopředu. Stejný postup opakujte i na levou stranu.

5/5 - (5 votes)
Bulletin

Bulletin ke stažení ZDARMA Pravidelně pro Vás vydáváme populární bulletin

Všechna vydání zde